آموزش ساخت گروه روبیکا

آموزش ساخت گروه روبیکا

روبیکا از جمله نرم‌افزارهای پیام‌رسان ایرانی است که در بین بسیاری از کاربران طرفداران خاص خود را دارد. گروه ها بخش مهمی از پیام رسان روبیکا هستند و بسیاری از کاربران در این محیط مشغول به فعالیت هستند. اگر شما نیز قصد دارید تا آموزش ساخت گروه روبیکا را فرا بگیرید تا انتهای این مقاله با وبسایت روبیکا فالوور همراه باشید.
خوشبختانه ساخت گروه در روبیکا اصلا کار سختی نیست و خیلی راحت می‌توانید گروه‌های مختلفی را در روبیکا ایجاد کنید. گروه‌هایی که در روبیکا وجود دارند، از نظر ماهیت خیلی شبیه به گروه‌های پیام‌رسان‌های دیگری همچون “Whatsapp و Telegram هستند. شما می‌توانید به عنوان مدیر گروه، کنترل آن را به دست بگیرید و اقدام به حذف یا اضافه کردن اعضای جدید کنید. گروه‌هایی که در روبیکا شکل می‌گیرند، می‌توانند گزینه مناسبی برای کسب و کارها نیز باشند. هرچه اعضای گروه شما بیشتر باشد، امکان افزایش فروش و خدمت‌رسانی بهتر برایتان فراهم می‌شود. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا صفر تا صد نحوه ساخت گروه در پیام‌رسان روبیکا را به شما توضیح دهیم.

مراحل ساخت گروه روبیکا

مراحل ساخت گروه در روبیکا

برای ساخت گروه هایی در اپلیکیشن روبیکا شما می توانید راه هاایی که در ادامه مطلب به آن اشاره می شود را انجام داده و با استفاده از دیگر مقالات وبسایت به رشد گروه خود کمک زیادی کنید.

مطالعه مقاله آشنایی با راهکار های جذب مخاطب در روبیکا میتواند به شما کمک کند تا بتوانید در محیط رقابتی این اپلیکیشن فالوور های بیشتری جذب کنید.

نصب نرم افزار روبیکا و یا استفاده از روبیکا وب

اولین بخش از فرآیند ساخت گروه روبیکا که باید آن را انجام دهید، نصب نرم‌افزار روبیکا روی پلتفرم‌هایی همچون اندروید و یا IOS است. شما می‌توانید به صورت مستقیم از وب‌ سایت روبیکا نیز به این قابلیت دسترسی داشته باشید. پس از وارد شدن به نرم‌افزار مربوطه در قسمت پایین به سراغ گزینه‌ای با نام «پیام‌رسان» بروید.

ساخت گروه جدید در روبیکا

پس از کلیک روی گزینه پیام‌رسان، کلیه پیام‌های شما با سایر اعضای روبیکا به نمایش در می‌آیند. یک علامت شبیه به مداد در سمت چپ صفحه نمایش قرار دارد. روی آن کلیک کنید. حالا به صفحه‌ای انتقال می‌یابید که می‌توانید در آن به گفتگو با مخاطبین خود بپردازید.

تعیین نام و مشخصات گروه روبیکا

در همان صفحه و در بخش بالایی، گزینه‌ای با نام «گروه جدید» وجود دارد که آیکون آن شامل تصویر دو فرد در کنار یکدیگر است. همین گزینه را انتخاب کنید. حالا از شما خواسته می‌شود تا تعدادی از مخاطبین خود را به گروه مربوطه اضافه کنید. پس از انتخاب چند مخاطب به مرحله بعد بروید.

مرحله بعد نیز شامل مشخص کردن نام و تصویر گروه است. حتماً در نوشتن نام گروه دقت داشته باشید. تیک بالای صفحه را بزنید و وارد گروه خود شوید. همان‌ طور که گفته شد، آموزش ساخت گروه روبیکا شامل مراحل ساده‌ای است و هر فردی می‌تواند آن را انجام دهد.

موضوع استراتژی های افزایش فالوور روبیکا میان‌برهای مختلفی را جهت افزایش تعداد فالوورهای خود در اپلیکیشن پرمخاطب روبیکا به شما معرفی میکند.

اضافه کردن ادمین به گروه روبیکا

این مورد هم از جمله پرسش‌های رایج کاربران به شمار می‌آید. برای اضافه کردن مدیر به یک گروه باید ابتدا وارد آن شوید و سپس روی گزینه چرخ‌دنده در قسمت بالای صفحه کلیک کنید. این آیکون شما را به بخش تنظیمات مدیریت گروه می‌برد. حالا گزینه مدیران را انتخاب کرده و افراد مد نظر خود را به عنوان مدیر به گروه اضافه کنید.

در همین بخش می‌توانید گزینه‌های دیگری همچون لیست سیاه را ببینید. این لیست مربوط به افرادی است که شما به عنوان مدیر آن‌ها را از گروه خارج یا اصطلاحاً بن (ban) کرده‌اید. شما می‌توانید به هر میزانی که دوست دارید، اعضای مورد نظر خود را از گروه بن کنید، آن هم بدون این که مشکلی برای گروه به وجود بیاید. اگر می‌خواهید گروه را به فرد دیگری انتقال دهید، گزینه زیر بخش مربوط به لیست سیاه را انتخاب کنید.

حذف اعضا گروه در روبیکا

یکی از امکانات مناسب گروه‌های روبیکا، امکان حذف کردن کامل افراد مختلف از گروه است. در برخی از مواقع، بعضی اعضا از قوانین کلی گروه تبعیت نمی‌کنند و به همین دلیل، چاره‌ای به جز حذف کردن کامل آن‌ها وجود ندارد. این روند هم بخشی از آموزش ساخت گروه در روبیکا است که بسیار ساده انجام می‌شود و چندان پیچیده نیست.

برای اجرا فرایند حذف اعضای گوناگون به بخش مدیریت گروه بروید (همان آیکون چرخ‌دنده که در قسمت قبلی متن به آن اشاره کردیم). حالا لیستی از اعضای گروه را در قسمت پایین مشاهده می‌کنید. حتی اگر گروه شما 10 هزار عضو هم داشته باشد، تمامی اعضا در این بخش به نمایش در می‌آیند.

روی اسم فردی که دوست دارید به طور کامل از گروه حذف شود، کلیک کنید. گزینه‌ای با عنوان حذف از گروه را مشاهده خواهید کرد. روی آن ضربه بزنید تا فرد مربوطه برای همیشه از گروه خارج شود.

ساخت گروه جدید در روبیکا

دعوت از کاربران برای عضویت در گروه روبیکا

برای ارسال لینک گروه به بخش تنظیمات وارد شوید و گزینه اطلاعات را انتخاب کنید. اکنون لینک دعوت جدید برایتان ساخته خواهد شد. این لینک را به افرادی که دوست دارید عضو گروه شما باشند، ارسال کنید. این لینک همانند ارسال لینک عضویت در پیام‌رسان تلگرام است. طبیعتا این بخش برای دعوت کاربران بیشتر و افزایش ممبر گروه روبیکا شما اهمیت زیادی دارد.

دسترسی‌های اعضا در گروه روبیکا

مانند اکثر پیام‌رسان‌های معروف و محبوب‌، اعضای گروه شما در پیام‌رسان روبیکا دارای برخی دسترسی‌های خاص هستند که حتماً باید با آن‌ها آشنایی داشته باشید تا بتوانید گروه مربوطه را به خوبی کنترل کنید.

  • امکان مشاهده اعضای گروه: از جمله این دسترسی‌ها می‌توان به دیدن لیست اعضا اشاره کرد. در واقع، هر عضو گروه می‌تواند اطلاعات کلی سایر اعضا را به طور کامل مشاهده کند. این اطلاعات شامل نام کاربری و تصویر است. آموزش ساخت گروه روبیکا شامل بررسی چنین مواردی نیز می‌شود.
  • امکان مشاهده مدیران یا admin ها: علاوه بر این، اعضای گروه روبیکا توانایی دیدن لیست مدیران یا همان adminها را دارند. این لیست به اعضا نشان می‌دهد که چه کسی گروه را ایجاد کرده است و در حال حاضر چند نفر مدیر در حال کنترل آن هستند. چنین ویژگی خاصی برای گروه‌هایی که مدیران مختلفی دارند، واقعاً مناسب است؛ زیرا اعضا می‌توانند در صورت نیاز با هر یک از آن‌ها تماس برقرار کنند، آن هم بدون این که نیازی به جستجو در لیست کاربران باشد.
  • امکان برقراری ارتباط با سایر اعضای گروه: دسترسی دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد، ارسال پیام است. ارسال کردن پیام می‌تواند به صورت متنی،  تصویری و … صورت بگیرد. این مورد برای گروه‌هایی که اعضای چندان زیادی ندارند و یا گروه به طور کلی دارای حالت پرسش و پاسخ است، مناسب به نظر می‌رسد.
  • امکان تنظیم دسترسی اعضای گروه: شما به عنوان مدیر گروه می‌‌توانید کلیه دسترسی‌هایی را که به آن‌ها پرداختیم، به طور کامل باز یا بسته کنید. در واقع، مدیران گروه می‌توانند حتی موردی همچون ارسال پیام را برای کلیه کاربران ممنوع کنند. این یک ویژگی جالب محسوب می‌شود که می‌توان از آن در شرایط مختلف استفاده کرد.

یکی از محبوب‌ترین بخش‌های روبیکا روبینو است، که تقریبا مشابه اینستاگرام طراحی شده و اگر برای رشد و پیشزفت در این بخش نیازمند فالوور بیشتر هستید، می‌توانید با کمک خرید فالوور روبینو به این امر تحقق ببخشید.

محدودیت زمانی اضافه کردن اعضای جدید به گروه روبیکا

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در زمینه آموزش ساخت گروه روبیکا به آن بپردازیم، وجود یک محدودیت زمانی مشخص برای اضافه کردن اعضای جدید به گروه است. اگر دارای گروه خصوصی هستید، معمولاً پس از اضافه کردن شصت عضو جدید، روبیکا جلوی ادامه این روند را می‌گیرد و اعلام می‌کند که جهت افزودن کاربران بیشتر باید کمی صبر کنید. این موضوع در رابطه با کانال‌های عمومی چندان صحت ندارد، اما بهتر است که حتماً نکات مربوط به چنین محدودیت‌هایی را در نظر داشته باشید تا فعالیت کلی گروه شما منحل نشود. این نوع محدودیت‌ها برای جلوگیری از حملات ربات‌ها جهت ساخت گروه‌های تقلبی و … صورت می‌گیرد و نباید نگرانی خاصی نسبت به آن داشته باشید.

ساخت گروه جذاب در روبیکا

راه‌های افزایش ممبر گروه در روبیکا

ساخت گروه در روبیکا آسان است، اما افزایش اعضای آن شاید در ابتدای امر کمی دشوار باشد. لازم به ذکر است از عمده روش هایی که میتوانید برای رشد مخاطبین گروهتان استفاده کنید، خرید ممبر گروه روبیکا است! همچنین برای رونق گروه خود حتما فعالیت منظم و مدیریت مناسبی داشته باشید و اعضای گروه را تشویق به فعالیت کنید. ناگفته نماند که ارائه محتوای کاربردی میتواند عامل حفظ و افزایش اعضای گروه مد نظر شما باشد. یکی از نکاتی که می‌تواند به شما کمک کند تا احتمال ماندن اعضایی که وارد گروه شده‌اند را بالاتر ببرید این است که اعتبار گروه را افزایش دهید. طبیعتا یکی از اولین مواردی که یک کاربر پس ورود به گروه شما به آن توجه می‌کند تعداد اعضای  آن است. هر چه تعداد اعضای گروه شما بیشتر باشد احتمال اینکه کاربر در گروه شما باقی بماند بیشتر خواهد شد. البته همچنان این مسئله را هم در نظر بگیرید که در نهایت جذابیت فضای کلی گروه و محتوای آن نقش کلیدی دارد. بنابراین پس از تشکیل یک  گروه باید به دنبال راهکارهای خلاقانه برای ارتقای گروهتان باشید.

سخن پایانی با شما عزیزان

امروزه پیام‌رسان روبیکا در کشور ما کاربردهای مختلفی دارد. همان‌ طور که گفته شد، امکان ساخت گروه یکی از قابلیت‌های مناسب روبیکا به شمار می‌آید که با استفاده از آن می‌توانید به راحتی نیازهای کلی خود را در این زمینه برطرف کنید. دراین مقاله نیز به آموزش ساخت گروه روبیکا اشاره کردیم که انجام آن تنها به طی چند مرحله ساده نیاز داشت که پیچیدگی خاصی ندارد. پس از تشکیل گروه مورد نظر امکانات گسترده‌ای چه در  زمینه نوع استفاده از گروه و چه در زمینه تعداد اعضا و نوع محتوا خواهید داشت که می‌توانید از این بستر  برای کسب درآمد نیز کمک بگیرید.

چگونه میتوانیم در روبیکا یک گروه بسازیم؟

کافی است وارد بخش پیام رسان روبیکا شوید و سپس به بخش ساخت گروه جدید در روبیکا مراجعه نمایید و با افزودن نام گروه و لینک آن اقدام به احداث گروه کنید.

چگونه یک یا چند نفر را از گروه های روبیکا حذف کنیم؟

برای اجرا فرایند حذف اعضای گوناگون به بخش مدیریت گروه بروید. حالا لیستی از اعضای گروه را در قسمت پایین مشاهده می‌کنید. روی اسم فردی که دوست دارید به طور کامل از گروه حذف شود، کلیک کنید. گزینه‌ای با عنوان حذف از گروه را مشاهده خواهید کرد.

گروه ها در اپلیکیشن روبیکا چه کاربردی دارند؟

گروه های روبیکا بخش مهمی از پیام رسان این پلتفرم هستند که بسیاری از کاربران در این محیط علاوه بر گفت و گو اقدام به کسب در امد نیز میکنند.

5/5 - (1 امتیاز)شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید ...