چگونه کسب و کار خود را در روبیکا گسترش دهیم؟

چگونه کسب و کار خود را در روبیکا گسترش دهیم؟

روبیکا یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های ایرانی است که امکان گسترش کسب و کار و افزایش درآمد را برای کاربران فراهم کرده است. سوپر اپلیکیشن روبیکا به کاربر این اختیار را می‌دهد که آزادانه به تمام آنچه که می‌خواهد دسترسی داشته باشد. ارائه امن‌ترین و سریع‌ترین خدمات ارتباطی و کاری منطبق بر قوانین کشور از مهمترین مزیت این اپلیکیشن پرکاربر است. تعداد زیاد کاربران در روبیکا، پلتفرمی ساده شبیه تلگرام و اینستاگرام و در دسترس بودن آن سه دلیل مهم برای انتخاب این پلتفرم برای توسعه و گسترش کسب و کار در روبیکا معرفی می‌شود که در ادامه این مقاله از وبسایت روبیکا فالوور به راهکارهای آن می‌پردازیم.

گسترش کسب و کار در روبیکا

قبل از اینکه به فکر ایجاد شغل در روبیکا باشید، باید در نظر بگیرید که گسترش کسب و کار در روبیکا نیازمند چیست؟ آیا فروشنده یا ارائه دهنده خدمات می‌تواند ضمن ایجاد اطمینان بین خود و مشتری زمینه خرید آسان را برای وی فراهم آورد یا خیر؟ پاسخ به این سوال نیازمند دانش فرد نسبت به اپلیکیشن روبیکا الگوریتم کارکرد و شناخت نقاط قوت و ضعف این برنامه است؛ اما به طور کلی روبیکا علاوه بر ایجاد ارتباط مجازی بین افراد، امکان خرید از طریق سرویس پرداخت روبیکا، ایجاد کیف پول، پرداخت شارژ و قبوض و حتی مدیریت حساب شخصی را برای مخاطبان خود برنامه‌ریزی کرده و نیاز آن‌ها را به طور کل رفع می‌کند.

گسترش کسب و کار در روبیکا

مقاله “راز‌ های جذب فالوور واقعی در روبیکا” به شما ایده‌های جدیدی برای جذب فالوور بیشتر می‌آموزد و با به کارگرفتن این آموزه‌ها می‌توانید کسب و کار خود را بیش از پیش گسترش دهید.

نقاط قوت روبیکا در گسترش کسب و کار

 • ارائه دهنده چندین خدمت در یک اپلیکیشن
 • درآمدزایی
 • سطح امنیت بالا
 • امکان ایجاد گروه و کانال برای تعامل
 • کم مصرف بودن در استفاده از حجم اینترنت
 • نبود فیلتر
 • خرید و پرداخت آسان در درگاه پرداخت روبیکا

روش‌های کسب درآمد در روبیکا

ایجاد کسب و کار در روبیکا به دو روش امکان‌پذیر است:

 • روش مستقیم
 • روش غیر مستقیم

در کسب و درآمد به صورت مستقیم فرد با ایجاد کانال یا گروه در پیام رسان روبیکا محصولات و خدماتی را ارائه می‌دهد. با افزایش ممبر کانال روبیکا از طریق تبلیغات و افزایش دنبال کننده‌های خود اجناس خود را می‌فروشد و به صورت مستقیم درآمد خود را از این طریق به دست می‌آورد. گسترش کسب و کار در روبیکا نیز الزام به افزایش عضو و دنبال کننده است.

در روش کسب و کار به صورت غیر مستقیم، فرد فروشنده با ایجاد کانال یا صفحه روبینو، جذب فالوور می‌کند. وقتی روبیکا صفحه و کانال فرد را به یک صفحه پرکاربر و فعال بیابد به صورت خودکار خودش مبلغی را برای کاربر در نظر می‌گیرد. البته شروع این کار به الزام ثبت نام در داشبورد کسب درآمد روبیکا می‌باشد.

فرقی نمی‌کند که زمینه فعالیت شما در پیام رسان باشد یا روبینو در هر صورت بر اساس میزان بازدید پست و محتوا و ری اکشن کاربر هزینه‌ای در نظر گرفته شده و به حساب شخص پرداخت می‌شود. البته لازم به ذکر است در پیام رسان روبیکا و کانال‌ها پرداخت و محاسبه درآمد به طور کلی راه‌اندازی نشده اما در روبینو تمامی پست‌های تصویری و ویدیویی در سامانه محاسبه درآمد ارزیابی می‌شوند. در هر صورت گسترش کسب و کار در روبیکا بستگی به میزان افرادی است که محتوای شما را دیده و از آن استقبال و حمایت می‌کنند.

روبینو به عنوان بخشی از اپلیکیشن روبیکا امکانات مشابه اینستاگرام را برای کاربران فراهم می‌کند. آشنایی با این بخش از روبیکا از طریق مطالعه مقاله “بررسی شباهت‌ های اینستاگرام و روبینو (روبیکا)” به شما کمک می‌کند تا بتواند نهایت استفاده ممکن را از این بخش محبوب اپلیکیشن روبیکا ببرید.

روش‌های گسترش کسب و کار در روبیکا

بعد از ایجاد کسب و کار و مشخص کردن مخاطب هدف، گام بعدی گسترش کسب و کار در روبیکا است. مراحل گسترش کسب و کار در روبیکا فرایندی آسان اما ملزم به رعایت قوانین کشور و سوپر اپلیکیشن روبیکا می‌باشد. چرا که با نقض هر یک از شرایط آپلود محتوا شخص مشمول پرداخت جریمه شده و از درآمد فرد کسر می‌گردد. از جمله روش‌های گسترش کسب و کار در روبیکا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

روش‌های گسترش کسب و کار در روبیکا

ثبت نام در داشبورد کسب درآمد روبیکا

در آغاز ایجاد کسب و کار باید خودتان را به عنوان یک فروشنده یا ارائه دهنده خدمات به روبیکا معرفی کنید. یعنی باید با وارد کردن اطلاعات هویتی در داشبورد کسب درآمد روبیکا ثبت نام کرده تا به پیشخوان مخصوص فروشندگان دسترسی داشته باشید. مقدار مبلغی که روبیکا بر اساس بازدید پست برای کاربرانش تهیه دیده است بین ۱۰۰ تا ۱۰ هزار تومان متغیر است.

تاثیر تبلیغات در گسترش کسب و کار روبیکا

تبلیغات کسب و کارتان در روبیکا علاوه بر اینکه باعث فروش بیشتر شما می‌شود، بر تعداد دنبال کننده‌های شما نیز می‌افزاید. اما موضوع اصلی در تبلیغات و کسب درآمد از روبیکا این است که این برنامه برای تعداد فالوورهای شما پولی پرداخت نمی‌کند. بلکه محاسبه درآمد روبیکا از طریق تعداد بازدید محتوا یا پست انجام می‌گیرد.

تمامی کاربران برای رونق دادن به کسب و کار خود در روبیکا باید کانال گروه یا صفحه خود را تبلیغ کنند، اما فکر اینکه تعداد فالوور بالا می‌تواند بر دارایی شما بیفزاید کاملاً اشتباه است. چرا که می‌توان با خرید فالوور روبیکا تعداد فالووران و دنبال کنندگان را افزایش داد. هر چند که این کار خود یک تبلیغ برای شما است و می‌تواند سبب افزایش اعتبار شما شود اما به طور مستقیم کمکی به افزایش درآمد شما نخواهد کرد.

بنابراین، بهترین گزینه این است که با آپلود پست‌های جالب و متنوع نظر مخاطبان هدف را جلب کنیم تا هم تعداد فالووران بالا رود و هم روند بازدید محتواها افزایشی باشد.

ساخت گروه در روبیکا یکی از مسیرهایی است که به شما کمک می‌کند تا تنها در ارتباط با اعضای خانواده بلکه برای گسترش کسب و کار خود نیز بتوانید تعامل بیشتری برقرار کنید. استفاده از این امکان هم چندان پیچیده نیست و شما می‌توانید با مطالعه مقاله “آموزش ساخت گروه روبیکا” به راحتی یک گروه روبیکایی ایجاد کنید.

راه‌های جذب مخاطب در روبیکا

گسترش کسب و کار در روبیکا به منزله افزایش افراد حقیقی است که نسبت به محتوای صفحه کاری شما علاقه نشان می‌دهند. شما باید کانال یا صفحه روبینوی خود را به طوری سازماندهی کنید که مخاطب به سمت محتوای شما جذب شده و همواره پیگیر محتواهای جدید باشد. برای جذب مخاطب راهکارهای زیر به شما پیشنهاد می‌شود:

 • هدف خود را از تولید محتوا و کسب درآمد مشخص کنید. به طور مثال اگر قصد تولید محتوای آموزشی یا طنز را دارید فقط در همان زمینه فعالیت کنید تا ذهن مشتری بعد از ورود به کانال شما آشفته نشود.
 • اهمیت نام کاربری به قدری زیاد است که نه تنها در روبیکا بلکه در سایر شبکه‌های اجتماعی خارجی مانند اینستاگرام و تلگرام بسیار بر آن تاکید دارند. در نتیجه، باید در انتخاب آن تمام جوانب کسب و کار خود را در نظر بگیرید.
 • پروفایل خودتان را نیز جدی بگیرید. پروفایل شما یک تصویر است، اما باید بیانگر کل هدف پیج باشد. گاهی یک تصویر به تنهایی می‌تواند مخاطبان زیادی را جذب کند.
 • زمانبندی در پست گذاری بسیار مهم تلقی می‌شود. چرا که زمان پراکنده شما را از الگوریتم روبیکا دور می‌سازد. بهتر است برای پست گذاری یک زمان مشخص را انتخاب کنید و همیشه طبق همان زمان محتوا گذاری را انجام دهید.
 • پست‌های پشت سر هم و طولانی مخاطب را خسته می‌کند. یک الی دو پست در طول روز کافی است.
 • شعار مخصوص به شغل خود را خلق کنید؛ خلاقیت داشته باشید و فضای صفحه کاری خود را به مشتری صمیمانه نشان دهید. اگر تبلیغ دروغ را در پیج رواج دهید تنها مانع رشد کسب و کار خود در روبیکا می‌شوید.
 • هشتگ‌های مربوط به پست و محتوا می‌توانند در دیده شدن صفحه کاری شما کمک شایانی کنند. هشتگ باید در انتهای متن کپشن قرار بگیرد.
 • اینکه با پیج کاری خود به صورت پراکنده و نامنظم شروع به فالو کردن کنید تنها باعث افت پیج شما می‌شود. اما اگر همکاران و کسانی که هدف محتواییشان با شما یکسان است را فالو کنید و با آنها تعامل داشته باشید. صد در صد بر تعداد مخاطبان شما نیز افزوده می‌شود.

در واقع تعامل اگر به صورت درست بین دو صفحه با ارزش یکسان صورت بگیرد به معامله دو سر سود می‌انجامد. یعنی دو نفر با تک کردن یکدیگر در استوری گذاشتن، کامنت یا لایک کردن با هم به تعامل می‌پردازند و اینگونه تبادل فالووران حقیقی رخ می‌دهد و شاهد افزایش بازدید پست روبیکا نیز خواهند بود. با برقراری تعامل با چند گروه همکار به تدریج صفحه شما در ویترین قابل مشاهده است.

درآمدزایی از روبیکا

گسترش کسب و کار در روبیکا در بیان نخست کاری راحت است اما باید به آن توجه کنید و تمام نکات را مورد بررسی قرار دهید تا درآمد شما به صورت روزانه روند افزایشی طی کند. رفتن پست به ویترین هنگامی رخ می‌دهد که بازدید کنندگان پستتان زیاد باشد.

درآمدزایی از روبیکا

سیو و اشتراک گذاری بالا نیز به افزایش ارزش پست شما و دیده شدن آن در ویترین کمک می‌کند. ویترین دقیقاً مانند اکسپلور عمل کرد و پست‌های پربازدید را به راحتی در دسترس عموم قرار می‌دهد. بهتر است روزانه بین ۲ الی ۵ پست گذاشته شود. پست بیش از حد مخاطب را خسته می‌کند. البته پست گذاری به عنوان هدف پیج یا کانون شما هم بستگی دارد اما به طور کل می‌توانید با پستگذاری بهینه روند کاری خود را بهبود ببخشید.

کلام پایانی

روبیکا یک اپلیکیشن ایرانی بی‌نظیر است. این پلتفرم به مخاطبانش امکان درآمدزایی را نیز داده تا ضمن گذراندن اوقات خوش به فکر گسترش کسب و کار خود در روبیکا هم باشند. کسب درآمد از فعالیت‌های مجازی امروزه به یکی از پردرآمدترین مشاغل تعریف شده‌. چه بهتر که این فعالیت در بستری انجام شود که همیشگی و بدون فیلتر باشد در روبیکا می‌توانید به چندین روش کسب درآمد کنید و تجربه یک درآمدزایی هیجان انگیز را بچشید.

چگونه می‌توان با گسترش کسب و کار در روبیکا درآمد کسب کرد؟

می‌توانید از طریق روش‌های مختلف، از جمله تبلیغات، بازاریابی، همکاری با دیگر همکاران، فروش محصولات و ارائه خدمات کسب و کار خود در روبیکا را گسترش دهید و از این طریق درآمد کسب کنید.

چگونه می‌توان با فروش محصولات در روبیکا کسب درآمد کرد؟

می‌توانید محصولات را در روبیکا بفروش برسانید و این کار با توجه به امکان استفاده از درگاه پرداخت روبیکا تسهیل شده است. ضمن اینکه با استفاده از ویژگی‌هایی مانند تبلیغ محصولات از طریق استوری و دایرکت می‌توانید فروش خود را افزایش دهید.

بهترین استراتژی‌ برای گسترش مداوم کسب و کار من در روبیکا چیست؟

با مخاطبان خود در تعامل باشید، به طور مداوم محتوای با کیفیت ارسال کنید، از هشتگ‌های مرتبط استفاده کنید، با دیگران همکاری کنید و از ویژگی‌های روبیکا مانند قابلیت استوری، بهره ببرید.

5/5 - (1 امتیاز)شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید ...